Akcje Urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie


Nagłówek

Akcje Urzędu

Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie podobnie jak w poprzednich latach informował o swoich usługach biorąc udział w organizowanych przez siebie przedsięwzięciach jak również włączał się do realizacji inicjatyw podejmowanych przez inne instytucje.

Wydarzenia w 2023 r.:
 1. Konferencja Złoty herb powiatu, Fundusz Pracy i Krajowy Fundusz Szkoleniowy 19.01.2023 r.
  W tym roku Starosta Jarosław Dudkowiak Złotymi Herbami Powiatu uhonorował:

  za wieloletnią działalność:

  Bronisław Bala – Taksówka osobowa,
  Mieczysław Kotwas – Transport osobowy,
  Bogusław Machel – Drogowy transport osobowy Taxi,
  Ryszard Sielski – Transport osobowy,
  Andrzej Bojanowski – Transport osobowy Taxi.

  w dowód uznania za całokształt działań na rzecz rozwoju powiatu, za wieloletnią działalność, współpracę z PUP, korzystanie z form wsparcia oferowanych przez PUP oraz za tworzenie nowych miejsc pracy:

  Geria-Med Wiesława Leszczak,
  Kancelaria Sikorscy Sp. z o.o.,
  Lak—Met S.C. Mariusz Buczkowski, Szymon Pawlak,
  Salon Fryzjerski Elżbieta Mazurek,
  Alfa i Omega Sp. z o.o., Sp. K.,
  ASPO – KORNER Piotr Słowaczewski.
   
 2. Konferencja Mój pierwszy biznes - czyli załóż własną firmę! 16.02.2023 r.
  W dniu 16.02.2023 r. restauracji Fortepiano odbyła się konferencja Mój pierwszy biznes - czyli załóż własną firmę! na której przedstawione zostały informacje na temat co, jak, gdzie i kiedy należy zrobić przy zakładaniu własnej firmy. A więc o dotacjach i innych dofinansowaniach.
   
 3. Absolwent 2023 - Witamy na Rynku Pracy 23.03.2023 r.
  W dniu 23 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się spotkanie z absolwentami szkół ponadgimnazjalnych na temat rynku pracy. Konferencja skierowana była do uczniów ostatnich klas szkół średnich i zawodowych.
 
Do najważniejszych wydarzeń w 2022 r. należały:
 
 1. Targi pracy pod hasłem KIERUNEK PRACA
  W dniu 08.04.2022r.  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie odbyły się Targi pracy pod hasłem „KIERUNEK PRACA". Promując formy pomocy skierowane dla tegoroczny absolwentów, pracownicy PUP udzielali odpowiedzi na nurtujące młodych ludzi pytania. Przedstawiali usługi i instrumenty rynku pracy oraz zachęcali  do rejestracji on-line w urzędzie pracy.
   
 2. Europejskie Dni Pracodawców
  W dniach 16 – 20 maj 2022 r. odbyły się Europejskie Dni Pracodawców. Celem tego wydarzenia było wzmocnienie współpracy pomiędzy publicznymi służbami zatrudnienia a pracodawcami, podniesienie wiedzy pracodawców w zakresie dostosowania kwalifikacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy do potrzeb pracodawców, kreowania pozytywnego i profesjonalnego wizerunku urzędów pracy, a także pomoc w znalezieniu odpowiednich kandydatów do pracy.
  W wydarzeniu udział wzięli przedsiębiorcy z branży: handel, usługi kosmetyczne, gastronomia, transport, budownictwo oraz urzędy gmin, szkoły podstawowe, przedszkola. Pracodawcy odgrywają kluczową rolę zarówno dla rozwoju gospodarki, jak i realizacji efektywnych działań na rzecz rynku pracy.

  PUP zaplanował następujące wydarzenie, których celem było wspieranie współpracy:
 • wizyty w zakładach pracy
  Doradcy klienta instytucjonalnego z PUP Głogów odwiedzili pracodawców w zakładach pracy w związku z realizacją zawieranych umów oraz poznania przyszłych oczekiwań wobec PUP
 • w okresie tym PUP pozyskał najwięcej ofert pracy w zawodzie pracownik gospodarczy, mechanik pojazdów samochodowych, pracownik restauracji, pracownik ogólnobudowlany.
   
 1. Święto „W cieniu Kolegiaty"
  15 sierpnia 2022 r. podobnie jak w poprzednich latach pracownicy PUP uczestniczyli w obchodach wspólnego Święta Powiatu Głogowskiego, Wojska Polskiego i Parafii Kolegiackiej - "W cieniu Kolegiaty". Uroczystość ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu głogowskiego. Swoje stoiska prezentowały m.in. gminy powiatu głogowskiego, organizacje, stowarzyszenia i instytucje zajmujące się pomocą społeczną. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informacyjne Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Zainteresowani mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i najbliższymi działaniami PUP w zakresie form pomocy kierowanej do osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Na stoisku dostępne były ulotki informacyjne i poradniki zarówno dla bezrobotnych, osób niepełnosprawnych i pracodawców.
   
 2. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce.
  W ramach współpracy Urzędu ze szkołami  uczniowie ze Szkoły Podstawowej uczestniczyli w  dniach 15 i 18.11.2022r. w Światowym  Tygodniu Przedsiębiorczości. 15 i 18 listopada 2022 r. w Powiatowym urzędzie Pracy - w ramach  kształtowania postawy przedsiębiorczej wśród młodych ludzi, kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy, zachęcenie do podejmowania inicjatyw oraz rozwijanie kreatywności i samodzielności w działaniu rozegrano grę  planszową Chłopska Szkoła Biznesu.
   
 3. Gra „Chłopska Szkoła Biznesu"
  W dniach 25.11.2022; 09.12.2022 oraz 16.12.2022 r. po raz kolejny urząd pracy aktywnie włączył się w planowanie kariery zawodowej młodzieży i przeprowadził grę planszową  „Chłopska Szkoła Biznesu".  Poprzez grę młodzież szkolna  zdobywała  i rozwijała umiejętności przedsiębiorcze.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę